П'ятниця, 11 травня 2018 11:59

Законопроект про відповідальне батьківство передбачає покарання, але не профілактику жорстокості – експерт з прав дитини


Відповідальне батьківство формується не від страху покарання. Воно формується через любов до своєї дитини, – зазначила в ефірі програми «Київ Live» телеканалу «Київ» голова секретаріату депутатського об’єднання «Захист прав дитини – пріоритет держави», експерт з прав дитини Людмила Волинець.

 

За її словами, про нову систему покарання батьків, яку зараз запроваджують, доречно було б говорити, відзначаючи безвідповідальне батьківство, коли батьки свідомо роблять щось проти дитини, не виконують свої батьківські функції.

 

«Новий закон вже за назвою («Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запобігання жорстокому поводженню з дітьми, виникненню безпосередньої загрози їхньому життю або здоров’ю та подолання цих явищ») повинен унеможливити вчинення будь-якого неподобства по відношенню до дитини. Але коли починаєш детально аналізувати закон, відповіді на це запитання [як запобігти жорстокому поводженню з дітьми] в ньому немає», – сказала експертка.

 

«Є система покарання. Але вона не передбачає профілактику. Тут мова скоріше йде про формування певного страху у певної категорії батьків – для того, щоб вони чогось не вчиняли. Я не думаю, що це правильно для формування відповідального батьківства», – висловилася Людмила Волинець.

 

Нагадаємо, Кабмін пропонує посилити відповідальність батьків за жорстоке поводження з дітьми. Зокрема, планують посилити кримінальну відповідальність за злісне невиконання обов’язків щодо виховання дітей. Діапазон покарання штраф від 850 гривень до 3 років в’язниці. Як стверджують в Уряді, 6% випадків смерті дітей віком до 1 року пов’язані з їх доглядом у сім’ї.

 

Читайте також: Справу про резонансне вбивство Вороненкова передають до суду

 

Читайте також: Щоб об’єднати село з містом, достатньо рішень рад обох населених пунктів – експерт

 

Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш FacebookGoogle+TelegramTwitter  та Instagram


Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

Медіа

Адреса:

вул. Хрещатик 5-в,

м. Київ, 01001, 

Україна

Приймальня:

Тел./факс: (044) 278 59 91

e-mail:

Телефон гарячої лінії:
(044) 278 54 02
Служба телевізійних новин:
Телефон: (044) 278 51 00
e-mail: ;

Редакція публіцистичного мовлення:

Служба розвитку мережі:

Телефон: (044) 278 59 91

Моб.: (067) 467 57 22

e-mail:

Запитання та пропозиції

щодо роботи сайту:

e-mail: 

 

Комерційна служба:
(044) 278-64-51
(067) 467-57-23 (21)
e-mail: ;
;
;

Написати листа в редакцію

Увага! Це тестова бета версія сайту.