Середа, 13 червня 2018 13:59

Гарантувати патріотизм добробатів могла б їхня співпраця з військовою контррозвідкою – експерт


«Більшість добровольчих формувань патріотично налаштовані. Та є конфлікт між частиною суспільства, яка патріотично налаштована, і тими, які відносять себе до олігархату або до крупного бізнесу», – сказав в ефірі програми «Київ LIVE» телеканалу «Київ» Ігор Козій, військовий експерт Інституту Євроатлантичного співробітництва, коментуючи питання законності існування добробатів.

«Зрозуміло, [питання легального існування добровольчих військових формувань] потрібно вирішувати в законодавчому полі. У нас є 65 стаття Конституції, яка говорить, що кожен громадянин України зобов’язаний здійснювати захист держави. Але якщо звернемося знову ж таки до Конституції та Закону про Оборону, є визначення,що в нас забороняється створення незаконних збройних формувань. І коли починаємо розбиратися, що ж таке військове формування, то в законі «Про оборону» – це з’єднання і частина. А як же бути з підрозділами?! Підрозділи створюються саме добровольцями – людьми, яких держава з якихось причин не захотіла взяти у військове формування, а вони самоорганізувалися, фактично використавши статтю 65 Конституції України. І мають право це робити, і повинні це робити», – вважає експерт.

«Зрозуміло, держава буде побоюватися таких формувань. Але для цього є дуже простий запобіжник, який зацікавив би саме добровольчі військові формування: тісно співпрацювати з органами військової контррозвідки, які фактично можуть сказати: це формування є патріотичним, проукраїнським, або навпаки – непатріотичним і протиукраїнським. Це теж одне із рішень», – вважає Ігор Козій.

Читайте також: Давтян: Реконструкція вулиці Сім’ї Кульженків стимулюватиме розвиток району

Читайте також: Майбутнє Північної Кореї: В обмін на відмову від ядерної зброї Сеул економічно підживлюватиме диктатуру –політолог


Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

Медіа

Адреса:

вул. Хрещатик 5-в,

м. Київ, 01001, 

Україна

Приймальня:

Тел./факс: (044) 278 59 91

e-mail:

Телефон гарячої лінії:
(044) 278 54 02
Служба телевізійних новин:
Телефон: (044) 278 51 00
e-mail: ;

Редакція публіцистичного мовлення:

Служба розвитку мережі:

Телефон: (044) 278 59 91

Моб.: (067) 467 57 22

e-mail:

Запитання та пропозиції

щодо роботи сайту:

e-mail: 

 

Комерційна служба:
(044) 278-64-51
(067) 467-57-23 (21)
e-mail: ;
;
;

Написати листа в редакцію

Увага! Це тестова бета версія сайту.