Четвер, 12 липня 2018 10:56

Україна не готова до ботулізму – в країні є лише 12 сироваток


Півсотні випадків захворювання на ботулізм зафіксували в Україні з початку року, 4 з них завершилися летально. І це лише офіційна статистика. Адже отруєння ботулотоксинами важко діагностувати. І на всю країну маємо лише 12 флаконів сироватки – це гуманітарна допомога від ООН, кажуть у МОЗ. Дорогоцінні ампули зберігають у держпідприємстві «Укрвакцина». 

Слід зазначити, що токсин ботулізму – одна із найнебезпечніших речовин на планеті, стверджують експерти. Один грам здатен вбити більше мільйона людей. Сама бактерія ботулізму не страшна, її можна подолати антибіотиком, а ось токсин, який вона продукує, може нейтралізувати тільки специфічна сироватка. Діагностувати хворобу дуже складно.

«За нормативами в кожному ФАПі (фельдшерсько-акушерський пункт) має бути дві дози протидифтерійної сироватки і одна доза протиботулінічної сироватки , а знаєте скільки у нас ФАПів в країні? 40 тисяч!», - розповів відповідальний секретар Національної медичної палати України Сергій Кравченко.

За словами речника МОЗ Олександра Ябчанки, отримати ці сироватки можна в будь-яку годину доби, в будь-який день, а місцева влада детально проінформована про те, в якій спосіб отримати сироватки.

Як отримати протиботулітичну сироватку достеменно журналістам телеканалу «Київ» так і не вдалося дізнатися. В МОЗ сказали, що інструкції є в усіх органах місцевої влади, але її нашим журналістам не вдалося побачити.

За словами ж експертів, набагато швидше отримати сироватку контрабандою. В МОЗ повідомили, що активно працюють над вирішенням цієї проблеми, але коли з'явиться сироватка невідомо.

«Сироватки закуповуватимуться централізовано, через міжнародні закупівлі. Це відбуватиметься вже з цього року», - зазначив Олександр Ябчанка.

Найкращий спосіб захистити своє здоров’я - утримуватися від вживання їжі, про якість якої споживачу достеменно невідомо! До факторів ризику належать споживання в’яленої, солоної та консервованої риби, консервів або виробів з м’яса.

Читайте також: Ремонт вулиці Академіка Заболотного завершать навесні наступного року

Читайте також: Киян запрошують станцювати біля співаючих фонтанів


Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook, Google+, Twitter, Telegram та Instagram.

Адреса:

вул. Хрещатик 5-в,

м. Київ, 01001, 

Україна

Приймальня:

Тел./факс: (044) 278 59 91

e-mail:

Телефон гарячої лінії:
(044) 278 54 02
Служба телевізійних новин:
Телефон: (044) 278 51 00
e-mail: ;

Редакція публіцистичного мовлення:

Служба розвитку мережі:

Телефон: (044) 278 59 91

Моб.: (067) 467 57 22

e-mail:

Запитання та пропозиції

щодо роботи сайту:

e-mail: 

 

Комерційна служба:
(044) 278-64-51
(067) 467-57-23 (21)
e-mail: ;
;
 

Написати листа в редакцію

Увага! Це тестова бета версія сайту.