Четвер, 11 жовтня 2018 09:55

У Києві обговорювали, які дерева висадити на Хрещатику


Оскільки каштани погано виживають в умовах підвищеного рівня засоленості ґрунтів і загазованості повітря, виникла потреба розглянути для озеленення Хрещатика альтернативні породи дерев, які б не поступалися красою, були адаптованими до стилю вулиці і більш пристосовані до життя в умовах мегаполісу. 

Про це 10 жовтня під час круглого столу «Обери дерево для Хрещатика» розповів начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Андрій Мальований.

«Близько шести тисяч киян взяли участь у голосуванні, що тривало протягом 4 місяців і мали змогу особисто побачити та обрати те дерево, яке на їхню думку є найкращим для головної вулиці столиці. Метою обговорення є питання надання фахових рекомендацій експертів стосовно висадження найбільш придатного дерева для Хрещатика», – зазначив Андрій Мальований.

Він додав, що акцію «Обери дерево для Хрещатика» розпочали у червні. За результатами голосування, були визначені три переможці: платан гібридний, гіркокаштан червоноквітковий, вишня пташина «Plena».

На думку кандидата біологічних наук, доцента кафедри ботаніки, дендрології та лісової селекції НУБІП Олександра Курдюка, найкращим для Хрещатика буде висадити платан гібридний, адже це дерево є морозостійким, швидко розростається та затінює велику площу, має декоративну фактурну кору. 

«Мені, як киянці та спеціалісту, все ж хочеться зберегти каштани як символ міста, але в умовах підвищеного ризику їхньої загибелі і ураження хворобами, лишається ризик його висаджування на головній вулиці столиці. Існують методи лікування каштанів спеціальними ін’єкціями, розробленими науковцями. Платан також підходить за своїми дендрологічними особливостями для Хрещатику, він не піддається хворобам, але він змінить зовнішній вид вулиці», – зауважила старший науковий співробітник Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка Тетяна Счепіцька.

За результатами обговорення комунальному об’єднанню «Київзеленбуд» планують надати доручення розробити програму поступової заміни та збереження існуючих зелених насаджень із Хрещатику з подальшою пересадкою їх для лікування у парках і скверах.

Читайте також: «Бюджет не безмежний» – експерт спрогнозував, як відреагує парламент на вибух арсеналу в Ічні

Читайте також: Реконструкція Шулявського мосту проблему заторів не вирішить – громадський активіст


Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

Адреса:

вул. Хрещатик 5-в,

м. Київ, 01001, 

Україна

Приймальня:

Тел./факс: (044) 278 59 91

e-mail:

Телефон гарячої лінії:
(044) 278 54 02
Служба телевізійних новин:
Телефон: (044) 278 51 00
e-mail: ;

Редакція публіцистичного мовлення:

Служба розвитку мережі:

Телефон: (044) 278 59 91

Моб.: (067) 467 57 22

e-mail:

Запитання та пропозиції

щодо роботи сайту:

e-mail: 

 

Комерційна служба:
(044) 278-64-51
(067) 467-57-23 (21)
e-mail: ;
;
;

Написати листа в редакцію

Увага! Це тестова бета версія сайту.