Вівторок, 25 червня 2019 13:32

Мільйони таємних документів у вільному доступі: У Києві відкриють архів КДБ


Інститут національної пам'яті показав одне з приміщень Нацбанку на вулиці Пухівській,7, де зберуть усі архівні справи радянських спецслужб. Нині вони зберігаються у силовиків. 

Про це повідомляє телеканал «Київ».

8-ми поверхова будівля раніше була виробничим приміщенням Київського заводу «Арсенал», згодом перейшла до власності Національного банку. Нині тут почнуть облаштовувати таємний Архів КДБ, який зараз перебуває в СБУ.

«Станом на сьогодні, ми фактично досягли певної межі наших можливостей по роботі з тими зверненнями, які до нас надходять. Фактично, у нас в читальному залі 9 робочих місць, щодня до нас звертаються 19 осіб, які хочуть працювати в читальному залі. Зрозуміло, що це ті обмеження, які ми, як архів служби безпеки, не можемо забезпечити», – розповів директор галузевого державного архіву СБУ Андрій Когут. 

На думку істориків, спецслужби демократичної країни не мають обмежувати доступ до історичної інформації. Тому і створено цивільний архів колишніх урядових таємниць СРСР.

«Коли ми говоримо про архівосховище, тут будуть не тільки документи, тут будуть знаходитися всі речі, які необхідні для того, щоб ці документи зберігати. Ми говоримо про забезпечення відповідного температурно-вологового режиму, про систему вентиляції, систему, яка буде слідкувати за безпекою», – розповів директор галузевого державного архіву Українського інституту національної пам'яті Ігор Кулик.

Зараз досліджено уже понад 4 мільйони справ. Ще 3 мільйони будуть досліджувати науковці. Тут постане новий Архів Національної пам'яті, де всі охочі зможуть вивчати документи, в яких вказані злочини радянського режиму. Тут буде також півмільйона справ киян, репресованих радянською владою. Новостворений архів матиме площу майже двох великих футбольних полів і працюватиме за спрощеним доступом, ніж, приміром, архів Служби безпеки.

«Якщо ви, скажімо, сьогодні прийшли до нас, і хочете сьогодні потрапити до нас в читальний зал, це майже неможливо. Тут ситуація буде зовсім іншою, ви можете зайти і відразу працювати в читальному залі», – повідомив Андрій Когут.. 

Щоб отримати доступ до архівних справ, треба буде написати заяву та показати документ, що засвідчує особу. Архів національної пам'яті зроблять максимально зручним для користувачів. Документи планують оцифровувати.

«Цей крок – надзвичайно важливий для звичайних користувачів, тому що вони врешті-решт отримають можливість комфортно працювати з усіма цими документами, які будуть розміщені в одному приміщенні», – вважає директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович . 

Також буде облаштовано open space, де люди зможуть комфортно перепочити, а також читальний зал, який вмістить півсотні осіб. 

Для відвідувачів архів відкриють приблизно за два роки.

Читайте також: Київ повертає незаконно відчужені об’єкти в комунальну власність – Володимир Слончак

Читайте також: Через подію на Осокорках Віталій Кличко звільнив в.о. директора КП «Київавтошляхміст»


Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

Адреса:

вул. Хрещатик 5-в,

м. Київ, 01001, 

Україна

Приймальня:

Тел./факс: (044) 278 59 91

e-mail:

Телефон гарячої лінії:
(044) 278 54 02
Служба телевізійних новин:
Телефон: (044) 278 51 00
e-mail: ;

Редакція публіцистичного мовлення:

Служба розвитку мережі:

Телефон: (044) 278 59 91

Моб.: (067) 467 57 22

e-mail:

Запитання та пропозиції

щодо роботи сайту:

e-mail: 

 

Комерційна служба:
(044) 278-64-51
(067) 467-57-23 (21)
e-mail: ;
;
;

Написати листа в редакцію

Увага! Це тестова бета версія сайту.